Vítame Vás v novej sezóne

Do Trenčína prídu Shakespeare a Alžbeta, Perinbaba, Ženba aj Lakomec.

 

Sezóna 2018/2019 bude v Mestskom divadle Trenčín výnimočne bohatá na tituly. V pláne sú atraktívne premiéry aj pravidelná repertoárová ponuka pre dospelých aj deti.

 

Po letných mesiacoch, oddychu v záhrade a dovolenkovej sezóne prichádza znova na rad sezóna naša – divadelná. Do konca roka 2018 pre Vás pripravujeme hneď dve premiéry. Tou prvou – hrou Shakespeare a Alžbeta 11. októbra otvoríme divadelnú sezónu v Trenčíne. Autor Miro Gavran je najhranejším súčasným chorvátskym dramatikom a jeho hry sú uvádzané po celej Európe, Austrálií a  Broadway. V Trenčíne sme od neho uviedli komédie Bábka a Všetko o ženách. Tentokrát pripravujeme historickú drámu, ktorá polemizuje o slobode a moci, láske a vlastníctve, o snahe ovládať životy druhých, čo sú témy nanajvýš aktuálne. Réžie sa ujala Michaela Gallová, študentka VŠMU.

 

Na začiatku adventného obdobia Vás zimne naladíme nestarnúcou rozprávkou Perinbaba. Premiérou prvého decembra spoločne – veľký aj malý – odštartujeme vianočnú atmosféru a najmagickejšie obdobie roku. Inscenácia sa bude realizovať v spolupráci s deťmi a pedagógmi zo Súkromnej základnej umeleckej školy Novomeského, ktorí, veríme, zimnej rozprávke dodajú ten správny magický rodinný rozmer.

 

V novom roku 2019 na nás zas čakajú premiéry dvoch klasík – Gogoľova Ženba a najznámejšia Moliérova komédia Lakomec. Grotesky Ženba, tak isto ako Perinbaby sa režijne ujme Karol Rédli,  ktorý koncom minulej sezóny v našom divadle uviedol úspešnú slovenskú komédiu J. Barča–Ivana: Mastný hrniec – v Trenčíne si ju budete môcť pozrieť tento rok aj v rámci Noci divadiel.

 

Na záver sezóny Vám ponúkneme charakterovú komédiu Lakomec od najznámejšieho francúzskeho dramatika Moliéra. Pod taktovkou Štefana Richtárecha, známeho herca MDT, ale aj režiséra Bábky, Ženského zákona a detektívky od Agathy Christie: A tak nezostal žiaden sa spoločne zasmejeme nad ľudskými vlastnosťami a humornými situáciami francúzskeho klasika. Na kostýmoch spolupracujú študenti scénickej kostýmovej tvorby na SUŠ v Trenčíne.

 

Teší nás, že sme v tejto sezóne nadviazali spoluprácu s umeleckými školami v Trenčíne a veríme, že bude zaujímavá a prínosná aj pre vás, našich divákov. Všetci kolegovia z Mestského divadla Trenčín sa aj so svojím hlavným partnerom Mestom Trenčín už tešíme na Vás divákov a veríme, že prinesieme umelecké a kultúrne zážitky, ktoré oblažia dušu. Príďte aj s priateľmi, divadlo je miestom stretnutí.