Posledná PREMIÉRA v tejto sezóne!

Nenechajte si ujsť brilantnú veselohru z pera slovenského dramatika Júliusa Barč-Ivana! V súčasnosti je na Slovensku bežný jav, že sa na vysokých pozíciách nachádzajú nie práve najkompetentnejší ľudia, ktorých prilákal „mastný hrniec“, a ktorí chcú rýchlo zbohatnúť na úkor jednoduchých ľudí. Ako sa s ministerskou pozíciou vysporiada „bezvýznamný“ botanik Svetozár Babík?

Premiéra: 12.apríl 2018 o 18:30, Kino Hviezda Trenčín

 

Jedna z najlepších slovenských veselohier o nemenlivom ľudskom charaktere,  pokrytectve, pretvárke a pätolizačstve aj Vás presvedčí o tom, že najlepšia kritika je cez satiru a najlepší smiech je cez slzy! V našom hrnci sa varí tá najvyberanejšia smotánka s jediným cieľom a to ukradnúť a „primastiť“ si čo najviac len pre seba samého. Veselohra „zatne do živého“, odhalí ducha spoločnosti, pričom nikto nezostane bez viny. Tvorcovia veria, že humor dokáže motivovať k reflexii a sebareflexii a môže byť hodnotnou a zároveň kultivovanou cestou k zmene k  lepšiemu.

Mestské divadlo Trenčín od tohto autora už uviedlo drámu Matka (premiéra 2011), ktorá zaznamenala mimoriadny úspech u publika aj odbornej kritiky. Preto sme sa rozhodli nadviazať na túto inscenáciu a ponúknuť ďalšie veľdielo autora. Július Barč-Ivan napísal Mastný hrniec ako svoju jedinú veselohru. Premiéru mala v SND 9. marca 1940 počas éry Slovenského štátu v réžii F. Hoffmanna. Inscenáciu pre jej údernosť a ostrú satiru po premiére okamžite stiahli z repertoáru SND a bolo zakázané uvádzať ju na profesionálnych scénach po celom Slovensku. My Vám ju prinášame do dnešnej spoločenskej situácie a veríme, že táto skoro 80-ročná komédia má čo povedať aj dnes.

 

autor: Július Barč-Ivan

réžia: Karol Rédli

scéna a kostýmy: Silvia Ďurovcová

hudba: herecký ansámbel hrá a spieva Františka Krištofa Veselého a Karola Duchoňa

produkcia: Zuzana Mišáková

inšpícia a produkcia: Michaela Gallová

Technická spolupráca: Art event s.r.o

 

Osoby a obsadenie:

Svetozár Babík, profesor: Štefan Richtárech

Mahuliena, jeho žena: Bibiana Ondrejková

Vierka, ich dcéra: Diana Minarovičová/ Diana Demecsová

Janko: Simon Kopunec

Riaditeľ gymnázia: Miloš Slemenský

Riaditeľová: Slávka Cvrková/ Michaela Mäsiarová

Starosta: Juraj Budzovský

Starostová: Zuzana Mišáková

Pupčok/ Krajčír: Jakub Ružička

Haňka: Michaela Mäsiarová/ Diana Demecsová