Anton Pavlovič Čechov: SVADBA

Fraška A. P. Čechova Svadba je satirou na život malomeštiakov a morálny úpadok spoločnosti. Hoci ide o divácky atraktívnu komédiu, cítiť v nej hlboký povzdych nad stavom spoločnosti a nabáda k zamysleniu sa nad životom bez zmyslu. Kvalita Čechovových diel je nesporná. Vyhlásili sme spolu s ním vojnu povrchnosti a hlúposti.

Naša inscenácia je originálna práve svojím zameraním sa na komediálnosť, satiru, ostré poukázanie na neduhy spoločnosti práve prostredníctvom katarzie diváka zažívanej nie cez slzy, ale smiech tak, ako to Čechov vo svojich poznámkach chcel.

Stať sa účastníkmi Čechovovej Svadby bude neobyčajným zážitkom, oslavou, na akú sa nezabúda. Groteskná príchuť tejto príjemnej udalosti Vás ubezpečí, že na tejto svadbe nie je všetko v poriadku. Postupne odhalíte zamotané vzťahy, prečítate túžby medzi slovami - tými vyslovenými i zamlčanými. Každá hra režiséra M. Bachynca (VŠMU) dokázala osloviť aj mladého diváka a každé predstavenie získalo ocenenie na festivale.

A. P. Čechov – jeden z najväčších ruských dramatikov, napísal frašku Svadba v roku 1890. Dokázal popísať problémy, ktoré hýbu spoločnosťou bez ohľadu na jej sociálne či politické zriadenie. Stredobodom pozornosti zostáva ČLOVEK a jeho charakter, ktorý je jeho podstatou bez ohľadu na vonkajšie okolnosti.

Choreografia: Eva Priečková

Text sleduje: Kristína Holá, Lucia Souhradová
Výroba scény: Miloš Slemenský, Ľubomír Kotras a spol.

Réžia: 
Dramaturgia: 

Zuzana Laluhová

Hudba: 

Robert Mankovecký

Scénografia a kostýmy: 

Marek Šafárik, ako hosť

Produkcia: 
Inšpícia: 

Michaela Gallová (asistentka réžie)

Technická spolupráca: 
Osoby a obsadenie: 

Matka nevesty: Slávka Cvrková

Otec nevesty: Jozef Baláž, ako hosť

Nevesta: Lucia Souhradová, Kristína Holá

Ženích: Michal Koleják, ako hosť, Matúš Žuffa

Zmejukinová: Zuzana Mišáková

Mozgovová: Anna Maršalová

Čašník: Šimon Stopka, ako hosť

Ňuňin: Leo Kužela

Premiéra: 
23. november 2013
Dĺžka predstavenia: 
60 minút